Csivava Etetése

Csivava Etetése

A csivava etetése igazából hasonló mint bármilyen másik kutyáé. Ahogy az embereknek, úgy a csivaváknak is van ízlésük, így próbáljuk megkeresni a kutyáknak szánt ételek kínálatból azokat az ízeket, amiket a legjobban kedvel a kis kedvencünk. Alapvető szabály, hogy mindig a korának és méretének megfelelő tápot, konzervet kapjon. A csivavánál érdemes erre különösen odafigyelni, hiszen előfordul amikor nem tudja megrágni a nagyobb jószágoknak való száraz ételt. Főleg az apróbb termetűek. Ne engedjünk a kunyerálásnak, mert a csivava rossz evő. Amikor sok apró falatt pottyan le neki az asztalról, akkor megeshet, hogy a kutyakaja ott marad a tányérján, hiszen amit koldulva kap, az mindig sokkal finomabbnak tűnik. Így minek egye meg azt, amit csak úgy elé adnak, igaz?

Csivava Etetése
Csivava és a rágócsont

Száraz táppal, vagy konzervvel etessük a csivavankát?

Mi főleg a legjobb minőségű konzerv hússal tápláljuk kedvenceinket, egy kis táppal keverve. Illetve a jutalom falatokat is hívhatjuk „tápnak” amit akkor adunk, amikor tanítjuk. Elviekben a száraz ételben több a tápanyag, illetve a fogak egészségére nézve is pozitívabb. Kutatások kimutatták, hogy a táp csökkenti a lepedék képződést, pucolja a fogakat. Ettől függetlenül szerintem ajánlatos mindkettőből adni. Hiszen ők is szeretik a finom ízeket. A fogak éppségének megőrzésére pedig tökéletes lehet a jól megválasztott rágócsont, imádják.

Melyik fajta kutya ételt vásároljam a csivavámnak?

Nincsen erre konkrét javaslat. Ki kell tapasztalni, általánosságban elmondható itt is, az olcsó húsnak híg a leve. Érdemes a magas zsír, és fehérje tartalmú ételeket keresni. Konzerveknél pedig a 100% – os hússal készült fajtát választani. Mivel nagyon keveset eszik a csivi, így szinte bárki megengedheti magának legjobb minőséget.

Csivava etetése – Hányszor egy nap?

Kölyök csivava esetén a tapasztalat az, hogy 3 etetés egy nap megfelelő (reggel – délben – este) egészen fél éves korig. Utána csökkenthető az étkezések száma kettőre. Igyekezzünk kialakítani egy rendszert, amiben mindig ugyanakkor kap táplálékot a kedvencünk. Ez azért is fontos, mert sok csivava lakásban él, így a „zaba” után lehet menni vele sétálni azonnal, így kint el tudja végezni a dolgát. Szobatisztaságra nevelésnél hihetetlen nagy segítség ez.

Nassolni való, jutalom falatok:

Ember legyen a talpán aki nem lágyul el egy boci szemű csivavától, amikor kaját kunyerál. Mi napközben szoktunk adni néhány jutalom falatot neki, rágócsontot, ilyesmiket. Általában játékkal, tanítással egybe kötve. A csivava is hálás érte és nagyon örül, illetve mi is boldogok leszünk, mert megleptük vele. A sok jutalmazás ne menjen a főétkezések rovására.

Mit igyon a csivava?

Kizárólag friss vízet.

Vitaminok csivaváknak, kell?

Magas minőségű táp mellett, jó kondicóban lévő kutyáknak nincs szüksége plussz kiegészítésre. Beteg, rossz kondícóban lévő, vemhes állatok esetén szükség lehet kiegészítésre. Konzultálj ez ügyben az állatorvossal.

NEM ajánlott ételek csivaváknak:

Ezeket az ételeket soha ne add a kutyádnak, a teljesség igénye nélkül: nyesedék, darálék, hús melléktermékek, csirkeláb, nyers hús, fűszeres ételek, csokoládé, édességek, üdítők, alkoholos italok, csont (kivéve a megfőzött marhalábszár csont).

Csivava etetés összegzés:

  • A csivavád méretének és korának megfelelő tápot válaszd (csivava méreteiről itt olvashatsz bővebben)
  • Száraz és konzerv kaját keverve használd
  • Kölyöknek napi 3×, felnőttnek 2× adj enni
  • Jutalom falatok, rágócsont, adható, de ne menjen a fő étkezések rovására
  • Mindig legyen tiszta víze

Oszd meg, ha tetszett

4 thoughts on “Csivava Etetése

Post Comment